fbpx
Jak pobrać film z Facebooka - 8 metod

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się, jak pobrać film z fb w szybki i prosty sposób, to ten wpis jest dla Ciebie. Dzięki tym metodom pobieranie filmów z fb nigdy nie było tak łatwe.

W poniższym wpisie omówię kilka różnych wariantów. Wybierz ten, który pasuje do Twojej sytuacji:

  1. Pobieranie filmów z fb, gdy film jest Twój (wstawiłeś go u siebie na profilu)
  2. Pobieranie filmów z fanpage’a (Twojego lub takiego, którym zarządzasz) – 2 metody
  3. Nie jesteś właścicielem klipu, a chcesz ściągnąć film z fb – aż 3 metody
  4. Jak pobierać filmy z fb na telefonie (Android i iOS)
  5. Nie ma możliwości pobrania filmu, czyli gdy wszystkie inne opcje zawiodą
  6. Zgłoszenie naruszenia praw autorskich
  7. Zapisywanie filmów do obejrzenia na później
  8. Wstaw film z fb na własną stronę internetową

Jak pobrać film z fb na koncie prywatnym – gdy Ty jesteś właścicielem filmu (wstawiałeś go na fb)

Pierwszym krokiem będzie przejście do posta z filmem.

Jak pobrać film z fb

Kliknij w play, aby rozpocząć odtwarzanie. Następnie kliknij w strzałki (zaznaczone na zrzucie ekranu), aby rozszerzyć film.

Jak pobrać film z fbTeraz kliknij w trzy kropki, aby rozwinąć menu (tak jak zaznaczyłem). Nie klikaj w koło zębate na filmie – tam nie znajdziesz opcji na ściąganie filmów z fb. Następnie wybierz Pobierz film.

Jak pobrać film z fb

Dopiero teraz otworzy się okno, gdzie będzie można pobrać film z Facebooka. Kliknij w trzy kropki i pojawi się przycisk Pobierz. Postępując w ten sposób, możesz pobrać dowolny film, o ile to Ty wcześniej go na Facebooka wstawiłeś.

Pobieranie filmów z fb z fanpage’a – Twojego lub takiego, którym zarządzasz

Metoda 1 – ściąganie filmów z panelu reklamowego fb

Pierwszym krokiem będzie kliknięcie w strzałkę, która znajduje się w prawym górnym rogu. Następnie z rozwijanego menu wybieramy Zarządzanie reklamami.

Jak pobrać film z fb

Kliknij w Reklamy na Facebooku, aby przejść do rozwijanego menu, a którego wybierz Zdjęcia i wideo.

Jak pobrać film z fb

Teraz kliknij Filmy. Zostaniesz przeniesiony do sekcji, w której zobaczysz wszystkie filmy, jakie dodałeś na swój fanpag’e (lub taki, na którym masz odpowiednie uprawnienia). Wybierz film, który Cię interesuje.

Jak pobrać film z fb

Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy na filmie (aby rozwinąć dodatkowe opcje)  i wybierzesz Zapisz film jako… Tym sposobem możesz przeprowadzić pobieranie filmu z fb – jedynym warunkiem jest to, że film musiał znajdować się na fanpage’u którym zarządzasz.

Jak pobrać film z fb

Jeśli prowadzisz swój fanpage, z pewnością zainteresuje Cię wpis o 6 najczęściej popełnianych błędach na fanpage’u.

Metoda 2 – pobieranie z własnego fanpage’a

Metoda szybsza od poprzedniej, ponieważ wystarczy, że przejdziemy na nasz fanpage i klikniemy Narzędzia do publikowania. W zależności od rozdzielczości przeglądarki, będziesz miał tę opcję od razu na górnej belce lub będziesz musiał kliknąć we Więcej.

pobieranie filmów z Facebooka

Następnie wybierz z lewego menu sekcję Filmy lub Biblioteka filmów.

pobieranie filmów z Facebooka

Teraz wystarczy, że zaznaczysz interesujący Cię film, klikniesz w Działania i Pobierz w jakości SD lub HD. To wszystko. Rozpocznie się automatyczne pobieranie z fb.

pobieranie filmów z Facebooka

 

Jak pobrać film z fb, gdy nie jesteś jego właścicielem

Metoda 1 – pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki (na przykładzie Chrome)

Chyba najciekawsza opcja, ponieważ w większości przypadków to właśnie z innego miejsca niż nasz profil czy fanpage będziemy chcieli pobrać film. Co ciekawe, opcja ta działa we wszystkich umiejscowieniach i na wszystkich filmach – niezależnie gdzie zostały umieszczone. Tak więc przykładowo możesz pobrać film, który został Ci przez kogoś udostępniony np. w messengerze!

Jak więc rozpocząć pobieranie filmów z fb, gdy chcemy je ściągnąć z innego fanpage’a lub innej osoby?

Po pierwsze musisz znać adres URL filmu, który chcesz pobrać. Przejdź do jakiegokolwiek filmu i kliknij prawym przyciskiem myszy. Następnie Pokaż adres URL filmu.

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki

Po kliknięciu otrzymasz adres URL konkretnego filmu. Skopiuj go.

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki

Skopiuj ten adres do przeglądarki, jednak w miejscu „www” wstaw „m”, aby przejść do mobilnej wersji serwisu.

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki

Będąc w widoku mobilnym, kliknij prawym przyciskiem myszy na film i wybierz Zbadaj.

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki

Kliknij przycisk, który pozwoli na zbadanie konkretnego elementu [1], a następnie na film [2]. Zaznaczenie filmu sprawi, że teraz po prawej stronie ekranu pojawi się jego dokładny adres URL. Kliknij w niego dwukrotnie. Skopiuj go i wklej do okna przeglądarki. Link będzie bardzo długi, jednak tak właśnie ma być.

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarki

W oknie przeglądarki otworzy się film, który teraz będzie można pobrać. Wystarczy, że klikniesz prawym przyciskiem myszy i wybierzesz Zapisz film wideo jako…

pobieranie filmu z fb przy użyciu przeglądarkiDzięki tej metodzie będziesz mógł zapisać filmik z fb bez konieczności używania zewnętrznych narzędzi.

Metoda 2 – serwis zewnętrzny

W tej metodzie również będziesz potrzebował adres URL filmu. W tym celu ponów dwa pierwsze kroki z poprzedniej metody.

Gdy już będziesz miał link filmu, wystarczy, że przejdziesz na stronę https://fbdown.net i tam wkleisz skopiowany adres. Po kliknięciu Download serwis rozpocznie ściąganie filmów z fb. W zależności od przeglądarki, pobieranie może nie uruchomić się automatycznie. W takim wypadku uruchomi się film i wystarczy kliknąć na nim prawym przyciskiem myszy i wybrać odpowiednią opcję pobrania go na dysk.

Metoda 3 – wtyczka do przeglądarki Chrome

Wtyczkę nazywa się Video Downloader PLUS i znajdziesz ją tutaj. Autorem wtyczki jest serwis FBdown, który omówiłem w poprzednim kroku. Korzystanie z niej jest jednak o wiele wygodniejsze – znacznie usprawnia ono pobieranie z fb.

Po jej instalacji na każdym filmie znajdziesz nałożony przycisk Download. Po jego naciśnięciu przejdziesz do serwisu fbdown.net i będziesz mógł rozpocząć pobieranie.

Jak pobrać film z fb

Możesz również podczas przeglądania Facebooka kliknąć w ikonę wtyczki (strzałka w dół). Pojawi się okno z filmami, które wtyczka wykryła i które można pobrać. Strzałka zmieni wtedy kolor na zielony. Filmy te muszą być w danym momencie wykryte na Twoim feedzie. Jeśli wtyczka nie odnajdzie żadnego filmu, zostaniesz poproszony o włączenie filmu lub przeładowanie strony (co w przypadku Facebooka nie jest najlepszym wyjściem). Następnie wystarczy kliknąć przycisk Download przy wybranej miniaturce (u mnie się nie załadowały grafiki), aby przejść do serwisu fbdown i tam pobrać film.

Jak pobrać film z fb

Metoda ta jest zdecydowanie najszybsza i najprostsza.

Jak pobrać film z fb na telefonie?

Jeśli chcesz zapisać filmik z fb przy pomocy telefonu komórkowego, wystarczy że odszukasz interesujący Cię film i klikniesz Udostępnij. Następnie z rozwijanego menu Kopiuj link (tutaj widzisz zrzut ekranu z systemu iOS). Ten skopiowany link musisz wkleić do serwisu Fbdown.net – musisz przejść do niego w osobnej zakładce. Po kliknięciu download, zobaczysz wybrany film i możliwość jego pobrania.

Pobieranie filmu z telefonu

Pobieranie filmu z fb z telefonu

Pobieranie filmu z fb z telefonu

 

Pobieranie filmów z fb, gdy wszystkie inne opcje zawiodą

Spotkałem się z przypadkami, gdy filmu po prostu nie dało się pobrać. Gdy wszystkie inne opcje zawiodą, trzeba sięgnąć po radykalne, ale mniej oczywiste metody. Zawsze możesz po prostu nagrać swój ekran, używając do tego celu wbudowanych narzędzi systemu operacyjnego (w telefonie oraz na desktopie) lub programów zewnętrznych, jak np. Camtasia.

Oczywiście jest to ostateczność (chociażby z uwagi na utratę jakości), jednak jeśli nie będzie innej możliwości, warto abyś wiedział, jak ściągnąć film z Facebooka przy użyciu takiej metody.

Zgłoszenie naruszenia praw autorskich

Jak wspominałem na początku tego wpisu, pamiętaj o respektowaniu praw autorskich przy pobieraniu filmów (nie tylko z Facebooka). Jeśli znalazłeś się po drugiej stronie barykady i uważasz, że to Twoje prawa autorskie lub znak towarowy zostały naruszone, możesz skorzystać z odpowiedniego formularza na Facebooku. Znajdziesz go tutaj.

Jak zapisać filmik z fb na później

Cały ten wpis poświęcony jest temu, jak pobrać film z fb, jednak może wcale nie trzeba tego robić. Oczywiście wszystko zależy od naszych intencji, jednak jeśli chcemy zapisać sobie taki film (czy w zasadzie jakikolwiek post na Facebooku), aby móc obejrzeć go później, to istnieją prostsze sposoby.

Facebook umożliwia zapisanie filmu – wystarczy przy jakimkolwiek wpisie kliknąć trzy kropki i z rozwijalnego menu wybrać Zapisz film. Zapisane elementy pojawią się w sekcji Zapisane, do której możesz w bardzo prosty sposób dostać się po kliknięciu w ten link (lub wybrać z facebookowego menu): www.facebook.com/saved/

Zapisywanie filmu z fb na później

Możesz również wstawić film z Facebooka na własną stronę internetową, bez pobierania go

Nie musisz pobierać filmu z Facebooka na swój dysk, aby później wstawić go na własną stronę internetową. Opcja taka nazywa się osadzeniem filmu i ma conajmniej kilka plusów. Po pierwsze nie obciążasz własnego serwera, ponieważ film ładuje się bezpośrednio z Facebooka, a po drugie nie naruszasz żadnych praw autorskich. Kontrola nad film w dalszym ciągu pozostaje po stronie jego autora – jeśli skasuje on film z Facebooka, przestanie on się ładować również u Ciebie.

Przejdź do jakiegokolwiek filmu (pamiętaj, że jeśli oglądasz go na Facebooku, to musisz kliknąć strzałki, aby go rozsunąć – wtedy pokażą się dodatkowe możliwości. Opisywałem jak to zrobić wcześniej w tym wpisie. Teraz kliknij kropki, które rozwiną dodatkowe menu.

Osadzanie filmu z fb na własnej stronie

Kliknij w Osadź.

Osadzanie filmu z fb na własnej stronie

Otrzymasz kod, który należy skopiować na własną stronę internetową. To wszystko.

Osadzanie filmu z fb na własnej stronie

 

To już wszystko – mam nadzieję, że dzięki tym metodom pobieranie filmów z fb nie będzie stanowiło dla Ciebie żadnego problemu.

Fanpage na fb - kurs Facebook Starter za darmo