fbpx
Jak usunąć stronę na fb

Jeśli zastanawiałeś się, jak usunąć stronę (fanpage) na fb, to sprawa jest bardzo prosta. Będąc na stronie kliknij w Ustawienia (musisz oczywiście mieć odpowiednie uprawnienia), a następnie na samym dole listy wymierz Usuń stronę. Tak, to takie proste.

Krok 1 – ustawienia

Będąc zalogowanym, przejdź na fanpage, który zamierzasz usunąć. Musisz mieć nadane uprawnienia administratora – tylko w takim wypadku będziesz miał możliwość usunięcia strony. Następnie kliknij przycisk Ustawienia (zaznaczony na screenie poniżej).

Jak usunąć stronę na fb

Krok 2 – jak usunąć stronę na fb

Zjedź na sam dół listy i kliknij Edytuj w sekcji Usuń stronę. Zostaniesz poproszony o kliknięcie linku Usuń trwale stronę [tu nazwa strony]. Jest to dodatkowe zabezpieczenie przed przypadkowym usunięciem.

Jak usunąć stronę na fb

Krok 3 – na pewno?

Kolejne potwierdzenie. Otrzymujesz informację, że gdy usuniesz stronę, nie będzie można jej przywrócić. Jeśli sądzisz, że w przyszłości chciałbyś z niej korzystać, to może lepszym pomysłem będzie jej ukrycie.

Jednak jeśli jesteś w 100% pewny, że chcesz usunąć swój fanpage, kliknij przycisk Usuń.

Jak usunąć stronę na fb

Krok 4 – może jednak ukrycie?

Jak widzisz usunięcie strony jest bardzo proste, jednak zadaj sobie pytanie, czy jest to konieczne. Przeanalizujmy dwa najczęstsze argumenty przemawiające za chęcią skasowania strony:

  • Nie będę już z niej korzystał: na dany moment tak sądzisz – pytanie, czy za kilka miesięcy nie będziesz żałował podjętej decyzji (szczególnie, jeśli dany fanpage obserwuje już jakaś grupa osób, a Ty włożyłeś w niego trochę pracy). Jeśli nie chcesz, aby strona była widoczna, możesz ją ukryć. Uzyskasz dokładnie taki sam efekt, ale z możliwością przywrócenia jej w dowolnym momencie.
  • Kasuję, bo nie chce zostawiać po niej śladów (np. obawa o dane osobowe): muszę Cię niestety rozczarować. Opcja kasacji nie usunie Twojego Fanpage’a całkowicie. Po prostu nie będziesz miał już do niego dostępu oraz zniknie z Twojego panelu. Czy jednak sądzisz, że Facebook wykasuje ją ze swoich serwerów? Jeśli tak, to… nie. Nie zrobi tego. Jak podawałem we wpisie Jak usunąć konto na Facebooku?, Facebook sam oficjalnie podaje, że kopie będą przechowywane na zapasowych nośnikach. Mowa tam o konieczności tworzenia backupów po kataklizmach, błędach oprogramowania oraz dla wszelkiego typu organów państwowych.

Jeśli chciałbyś ukryć stronę (a będąc precyzyjnym, cofnąć jej widoczność), przejdź na samą górę ustawień i kliknij Edytuj przy sekcji Widoczność strony.

Jak usunąć stronę na fb

Następnie wybierz Cofnięto publikację strony. Zostaniesz jeszcze poproszony o wskazanie powodu takiej decyzji… i już. Strona zostanie ukryta. Co ważne:

  • Nie będzie ona widoczna na Facebooku (nawet dla osób, które ją polubiły)
  • Nie będzie można jej odszukać w wynikach wyszukiwania
  • Ty w dalszym ciągu będziesz miał możliwość jej przywrócenia

Jak usunąć stronę na fb

Krok 5 – bye, bye

Wracając do tego, jak usunąć stronę na fb… Jeśli w kroku 3 zdecydujesz się kliknąć Usuń (pamiętaj, to jest ostatnie potwierdzenie), usuniesz ją bezpowrotnie, a Twoim oczom ukaże się komunikat potwierdzający.

Jak usunąć stronę na fb

Krok 6 – udało Ci się poprawnie usunąć stronę na fb

Jeśli teraz spróbujesz wejść na swój fanpage, zobaczysz taki komunikat.

Jak usunąć stronę na fb

Jeśli coś pójdzie nie tak i nie uda Ci się usunąć strony, zawsze możesz skontaktować się z Facebookiem.

Zamiast usuwać/ukrywaj swój fanpage, zdecydowanie lepiej byłoby nauczyć się, w jaki sposób efektywnie go prowadzić i zarabiać na nim. Zapraszam Cię do kursu Jak prowadzić fanpage na Facebooku, gdzie przez 6 godzin pokazuję, jak efektywnie prowadzić stronę firmową na Facebooku.

 

Fanpage na fb - kurs Facebook Starter za darmo